Nosleguma pasākums

21. maijā aizvadīts akcijas „Pasaule t@vā bibliotēkā – UNESCO Pasaules mantojuma izzināšana” noslēguma pasākums

Šī gada 21. maijā Rīgā Kongresu namā notika svinīgais akcijas „Pasaule t@vā bibliotēkā – UNESCO Pasaules mantojuma izzināšana” noslēguma pasākums. Šo pasākumu organizēja UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un Latvijas Bibliotekāru biedrību (LBB).

Akcija tika rīkota ar mērķi rosināt bibliotēkas apmeklētājus iepazīt un apzināt kultūras un dabas mantojuma vērtības gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Tā, iepazīstot varenus un iespaidīgus kultūras un dabas mantojuma objektus pasaulē, iespējams veicināt apziņu un izpratni, ka arī savs - pašmāju mantojums ir patiesi dižens. Pagājušogad bibliotēkām arī bija iespēja piedalījās šajā akcijā, kas toreiz Latvijā notika pirmo reizi, bet šogad, nu jau turpinot tradīciju, tā tiek veltīta 1972. gada UNESCO Konvencijai par pasaules kultūras un dabas mantojuma aizsardzību 40. gadadienai. Konvencija paredz, ka katra dalībvalsts veicina vērtību apzināšanu un izpēti savas valsts teritorijā, kā arī rūpējās par to saglabāšanu un popularizēšanu.   

Akcijas ietvaros bibliotēkas visus interesentus aicināja līdzdarboties pasaules un Latvijas mantojuma izzināšanā, meklējot interesantas līdzības pašmāju vērtībām un Pasaules mantojuma objektiem. 93 bibliotēkas, kas piedalījās vērtību izzināšanā bija izpētījušas 75 objektus Latvijā un 57 objektus pasaulē. Akcijas ietvaros bibliotēkas rīkoja dažādus tematiskos pasākumu un organizēja radošas darbnīcas: Jūrmalā tika celtas smilšu pilis, Daugavpils 11. Pamatskolas bibliotēka veidoja pati savu cietoksni, Vircavas vidusskolā skolnieki piedalījās zīmēju konkursā, Zirņu pagastā bibliotēkas gāja pārgājienā uz Bukupi, bet Gaujienas bibliotēka devās uz bānīša depo Gulbenē.

Noslēguma pasākumā bija iespēja iepazīties ar bibliotēku paveikto darbu, krāšņos salīdzinājumus apskatot uz speciāli veidotām planšetēm izstādē Kongresu nama otrajā stāvā. Ar sagatavoto prezentāciju palīdzību divu stundu garumā pasākuma dalībniekiem bija iespēja izceļot visu Latviju un lielu daļu pasaules, kas klātesošajiem sniedza iespēju ielūkoties citu paveiktajā un novērtēt to. Prezentācijām sekoja svinīgā apbalvošana un pasākuma dalībnieki varēja būt liecinieki burvju mākslinieka radītajiem brīnumiem, kā arī doties ekskursijā pa Rīgas vēsturisko centru.   Acijas noslēguma pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja un runas teica akcijas partons un Latvijas Nacinālās bibliotēkas direktors Andris Vilks,  UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Dagnija Baltiņa, Saeimas izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšēdētāja Ina Druviete, LNB Bērnu literatūras centra vadītāja un Latvijas Bibliotekāru biedrības priekšsēdētāja Silvija Tretjakova un nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivele.

Akcija „Pasaule t@vā bibliotēkā – UNESCO Pasaules mantojuma izzināšana” notiek pasaules kampaņas „@your library” ietvaros, un tās atbalstītāji ir LR Izglītības un zinātnes ministrija, Latviešu valodas aģentūra, Latvijas Pašvaldību savienība, Latvijas Radio 1, „Latvijas Avīze”, apgāds „Lielvārds” un „Microsoft Latvia”. 

 

NOSLĒGUMA PASĀKUMA FOTOGALERIJA 

 

IZSTĀDES FOTOGALERIJA