XVII stāstnieku konkurss Teci, teci, valodiņa 2013

2013-11-28 08:52

30. novembrī Rīgas Latviešu biedrībā sapulcēsies jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem, kas savu stāstnieka talantu, izteiksmes patiesīgumu un personības šarmu apliecinājuši 13 stāstnieku konkursa Teci, teci valodiņa 2013 pusfinālos - gandrīz pustūkstotis jauno stāstnieku, no kuriem finālam Rīgā izvirzīti 105 dalībnieki.

Finālistus vērtēs zinoši un labvēlīgi vērtētāji – Latviešu folkloras krātuves pētnieki Baiba Krogzeme-Mosgorda un Guntis Pakalns, Vidvuds un Iveta Medeņi no Latvijas Radio, Iveta Irbe – Rīgas 47. vidusskolas skolotāja no Rīgas, V/A Nacionālā botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns, lieliskas stāstnieces Inguna Radziņa un Inita Šalkovska, kā arī iepriekšējo stāstnieku konkursu uzvarētāji – stāstnieku ķēniņi.

Starp finālistiem ir jauni Stāstnieku ķēniņa titula pretendenti –

Līga Lapsiņa no Cēsīm,

Nikola Ance Salmiņa no Liepas,

Imants Spīčs no Gaigalavas,

Arnis Arnolds un Lelde Cinovska no Grobiņas,

Līva Kukle no Ventspils,

Armands Ivulāns no Nautrēniem,

Jēkabs Apfelbergs no Cesvaines,

Lauris Jančevskis no Valmieras.

 

Stāstnieku ķēniņa titula pretendentu turnīrs notiks 30. novembrī 13.30 Rīgas Latviešu biedrības Baltā zālē.

Konkursu rīko Valsts Izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju, folkloras skolotāju novadu koordinatoru padomi, bet konkursu atbalsta VKKF un dalībniekiem balvas dāvina SIA A.M. L. izstāžu komplekss „Rāmava”, VZI APP „Nacionālais botāniskais dārzs”, Mārtiņa koku fabrika, izdevniecība „The White Book”, apgāds „Mansards”, SIA „Priežuleja”, izdevniecība „Annele”, SIA „Koka Varde”, SIA „Klippan Saule”.

 

Konkursa rīkotāju vārdā,

Māra Mellēna, tālr. 26522141; epasts – mara.mellena@visc.gov.lv