Latvijas stāstniekus turpmāk pulcēs 33 UNESCO „Stāstu bibliotēkas”

2013-11-04 15:30

Dalībai UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) tīklā „Stāstu bibliotēkas” uzņemtas 33 jaunas bibliotēkas no visas Latvijas. No tām 18 bibliotēkas pievienojušās tīklam pirmo reizi.

UNESCO LNK tīkla „Stāstu bibliotēkas” turpinās darboties 15 bibliotēkas, kas tajā bija jau līdz šim: Alūksnes pilsētas bibliotēka, Ēveles pagasta/skolas bibliotēka, Gāliņciema bibliotēka, Dubultu bērnu bibliotēka, Kuldīgas Galvenā bibliotēka, Lazdonas pagasta bibliotēka, Limbažu Bērnu bibliotēka, Pārventas bibliotēka, Pilsrundāles bibliotēka, Pūres pagasta bibliotēka – informācijas un novada izpētes centrs, Rīgas Centrālās bibliotēkas Bišumuižas filiālbibliotēka, Rēzeknes pilsētas Centrālā bibliotēka, Siguldas novada Siguldas pagasta bibliotēka, Valmieras bibliotēka un Ventspils Bērnu bibliotēka.

18 no jauna uzņemtās bibliotēkas ir: Alojas pilsētas bibliotēka, Baložu pilsētas bibliotēka, Bunkas pagasta Krotes bibliotēka, Burtnieku pagasta bibliotēka, Dobeles novada Centrālā bibliotēka, Jēkabpils pilsētas bibliotēka, Kalnu bibliotēka, Kursīšu pagasta bibliotēka-informācijas centrs, Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiālbibliotēka „Varavīksne”, Madonas novada bibliotēka, Pļaviņu novada bērnu bibliotēka, Preiļu Galvenā bibliotēka, Rīgas Centrālā bibliotēka, Rīgas Centrālās bibliotēkas Torņkalna filiālbibliotēka, Staiceles pilsētas bibliotēka, Tukuma bibliotēka, Ventspils Galvenā bibliotēka un Viļķenes bibliotēka.

UNESCO LNK tīkla „Stāstu bibliotēkas” mērķis ir veicināt neformālo izglītību mantojuma jomā caur stāstniecību, sadarbojoties ar piesaistītiem mantojuma, tradicionālās kultūras un stāstniecības jomas ekspertiem. Īpaši tiek uzsvērta stāstu stāstīšanas, dokumentēšanas un popularizēšanas nozīme mūsdienu sabiedrībā. Iepriekšējā tīkla darbības periodā kopumā „Stāstu bibliotēkās” īstenoti ap 400 pasākumu, aizvadītas trīs vasaras skolas un 10 semināri, kā arī organizēts nu jau otrais Zemgales stāstnieku festivāls.

Tīkla ietvaros dalībnieki iesaistījušas arī Eiropas Savienības mūžizglītības programmas „Grundtvig” mācību partnerības projektā „Grand-treasures”. Projekts norisinājās no 2011. gada 1. augusta līdz 2013. gada 31. jūlijam, un tā ietvaros gūta starptautiska pieredze, zināšanas un jaunas idejas darbam ar mutvārdu vēsturi.

Arī turpmāk ik gadu UNESCO LNK „Stāstu bibliotēkām” tiks rīkoti semināri savstarpējai pieredzes apmaiņai par katrā bibliotēkā praktizētām aktivitātēm, stāstu pasākumu rīkošanai un stāstniecības prasmes izkopšanai, lokālā mantojuma apzināšanai, kā arī ieskatam par starptautisku projektu izaicinājumiem.

„Stāstu bibliotēkas” ir Latvijas bibliotēku tīkls, kas izveidots 2010. gadā, kā turpinājums 2009. gadā veiksmīgi īstenotam projektam „Stāstu laiks bibliotēkās”. Tīkla ietvaros organizētās aktivitātes vērstas uz bibliotēku radošo attīstību un sadarbību, prasmēm sadarboties ar vietējo kopienu, nodrošinot savstarpēju komunikāciju un paaudžu saikņu stiprināšanu, kā arī bibliotēkas lomas izcelšanu informācijas apzināšanā, saglabāšanā un pieejamības nodrošināšanā.

 

Vairāk informācijas:
Evija Maļkeviča
UNESCO LNK Komunikācijas un informācijas sektora vadītāja
E-pasts: e.malkevica@unesco.lv
Tālrunis: 67325109

 

Sekojiet UNESCO LNK jaunumiem arī Twitter.comDraugiem.lv un Facebook.com!