Saeimā atklāta izstāde “Pasaule t@vā bibliotēkā – UNESCO Pasaules mantojuma izzināšana”

2012-09-06 14:59

Šodien Saeimas nama Lielajā vestibilā ar Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājas un UNESCO LNK Asamblejas locekles Inas Druvietes, UNESCO LNK ģenerālsekretāres Dagnijas Baltiņas un LNB izpilddirektores Dzintras Mukānes uzrunām tika atklāta izstāde „Pasaule t@vā bibliotēkā – UNESCO Pasaules mantojuma izzināšana”. Izstādes atklāšanā piedalījās arī Saeimas deputāti, darbinieki un mediju pārstāvji, kā arī akcijas dalībnieki un atbalstītāji, kuru darba rezultātā tapusi izstāde. Ekspozīcija LR Saeimā vērojama pateicoties Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājas un UNESCO LNK Asamblejas locekles Inas Druvietes iniciatīvai.

Izstādē izvietoti divdesmit stendi, kas Saeimas namā būs skatāmi līdz 2012. gada 13. septembrim. Pēc tam tie kopā ar pārējiem akcijas laikā radītajiem stendiem turpinās ceļu pa Latviju, iepazīstinot apmeklētājus ar Latvijas unikālajām kultūras un dabas vērtībām un UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautajiem objektiem.

Uz izstādes atklāšanu bija ieradušās arī pārstāves no Rūjienas pilsētas bibliotēkas, Preiļu galvenās bibliotēkas, Lauberes pagasta bibliotēkas, RBC filiālbibliotēkas "Strazds" , Mazsalacas novada Sēļu pagasta bibliotēkas, un RCB Bišumuižas filiālbibliotēkas. Pēc oficiālās izstādes atklāšanas bibliotēku pārstāves tika aicinātas doties ekskursijā pa Saeimas bibliotēku Latvijas Republikas Saeimas Informācijas nodaļas vadītājās Anitas Dūdiņas pavadībā, un apskatīt iespaidīgās lasītavas telpas.

Paldies visām bibliotēkām, jo īpaši tām, kurām šodien nebija iespēja piedalīties oficiālajā atklāšanas ceremonijā, par ieguldīto laiku, darbu un iedvesmu, lai radītu krāšņos un iespaidīgos stendus. Katra pārdomātākā nianse, kas vērojama uz stendiem ieinteresē un piesaista, tieši tādēļ izstāde guvusi tik plašu atzinību.