Sācies ietekmīgākais dzejas konkurss jauniešiem

2013-11-26 11:03

Ir izsludināta pieteikšanās 10. starptautiskajam dzejas un teātra konkursam “Castello Di Duino”. Konkurss tiek organizēts kopš 2000. gada kā daļa no projekta “Dzeja un Solidaritāte, cilvēku valoda” (“Poetry and Solidarity, Language of People”), un tajā aicināti piedalīties jaunieši vecumā līdz 30 gadiem. Konkursā tiek uzsvērta valodas nozīme solidaritātes un izpratnes veicināšanā starp indivīdiem, paaudzēm un kultūrām, un tas šobrīd ir ietekmīgākais dzejas konkurss jauniešu vecuma grupai.

10. starptautiskā dzejas un teātra konkursa “Castello Di Duino” tēma ir „Es/Tu” (“Me/You”), kas iekļauj tādas apakštēmas, kā dialogs, mīlestība, draudzība, naids, cita veida attiecības, t.sk., piemēram, cilvēka un dabas attoecības. Apakštēmas atļauts brīvi interpretēt. Konkurss tiek rīkots trijās kategorijās: nepublicētie dzejoļi, nepublicētas lugas un skolas projekti.

Nepublicētās dzejas kategorijā konkursantiem līdz 2013. gada 8.decembrim jāiesūta viens nepublicēts, līdz šim neapbalvots dzejolis (maksimāli 50 rindiņas). Dzejoļi tiek pieņemti autora oriģinālvalodā ar tulkojumu angļu, itāļu, spāņu vai franču valodā. Pirmo trīs vietu ieguvēji tiks apbalvoti ar 500 eiro naudas balvu. Uzsverot konkursa mērķi – savienot solidaritāti un dzeju –, uzvarētājam jāziedo daļa no balvas projektam pēc izvēles. Citi apbalvojumi: Itālijas prezidenta medaļa par labāko dzejoli ar sociāli-humanitāro nozīmi, “Sergio Penco” balva par labāko dzejoli kategorijā līdz 16 gadiem un citas balvas, t.sk. īpašas balvas konkursantiem, kas jaunāki par 16 gadiem.  Uzvarētāju dzejoļi un citu labāko dzejoļu izlase sadarbībā ar “Ibiskos Publishing House Risolo” tiks publicēta itāļu un angļu valodā ar CD ierakstiem oriģinālvalodās. Peļņa par grāmatām un diskiem tiks novirzīta “Luchetta-Ota-D’Angelo-Hrovatin” fondam, kas nodarbojas ar palīdzību bērniem – kara upuriem.

Dramaturģijas kategorijā līdz 2013. gada 8. decembrim konkursantiem jāiesūta viena nepublicēta un līdz šim neapbalvota luga (monologs vai dialogs starp diviem cilvēkiem). Maksimālais lugas apjoms ir piecas lapas (ne vairāk kā 10000 rakstu zīmes). Ir nepieciešams tulkojums itāļu valodā, jo darbi netiks izskatīti oriģinālvalodās. Žūrija izvēlēsies trīs uzvarētājus. Labākās lugas tiks iestudētas teātrī un izrādītas balvu pasniegšanas ceremonijas pasākumos.

Skolu projekti jāpiesaka līdz 2014. gada 7. janvārim. Žūrija izvēlēsies labākos dzejas projektus kā skolu kolektīvos darbus (kuriem autori ir gan skolēni, gan skolotāji). Labākais skolas projekts tiks apbalvots. Uzvarētāju grupām tiks piedāvāta iespēja braukt uz Triesti un piedalīties balvu pasniegšanas ceremonijā, skolēniem – lasīt savu dzeju, skolotājiem – prezentēt projektus.

Vairāk informācijas un pieteikuma formas: www.castellodiduinopoesia.org