Nedēļas nogalē stāstnieki aicina uz „Ziv zup” Kuldīgā

2015-04-23 13:27

No 24. līdz 26. aprīlim Kuldīgā un tās apkārtnē jau devīto reizi notiks stāstnieku festivāls „Ziv zup”. Šogad festivālā piedalīsies ne vien vietējie stāstnieki un interesenti no citiem Latvijas novadiem, bet arī UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas tīkla „Stāstu bibliotēkas” stāstnieki.

Festivāls notiek Pavasara palu šova „Lido zivis Kuldīgā” laikā, kad pāri Ventas rumbai uz nārstu dodas vimbas. Makšķerēšanas sacensību uzvarētāji dāvina savus lomus stāstnieču zupas katlam, un viņas to vāra turpat netālu pie „Kūravas” (18. gs. sākumā celtā tiesas nama Baznīcas ielā 34) un stāsta stāstus.

Piektdien, 24. aprīlī, festivāla pasākumi būs Kuldīgas Mākslas namā (1905. gada ielā 6): UNESCO LNK tīkla „Stāstu bibliotēkas” seminārs (brīvi pieejams interesentiem), pasaku un stāstu stāstīšana bērniem, stāstnieku darbnīcas, bet vakarā koncerts „Stāsti par Kurzemes sievu galvas rotām: linkainis, nāmats un citi”.

Sestdien 25. aprīlī stāstnieki un stāstnieces rosīsies Kūravas sētā (Baznīcas iela 34, Kuldīga), kur vārīs zivju zupu un, protams, stāstīs visdažādākos stāstus. Ikviens interesents varēs savu stāstu apmainīt pret bļodiņu īpašās stāstnieku zivju zupas. Darbosies arī Virtuves studija, kurā varēs gatavot, garšot, baudīt delikateses un stāstīt stāstus (ar iepriekšēju pieteikšanos un dalības maksu). Dinas otrajā pusē kopā ar Kuldīgas slaveno stāstnieci Liesmu Lagzdiņu varēs no jauna iepazīt Kuldīgu. Sestdienas vakars noslēgsies ar jauniešu smagās mūzikas folkgrupas „SYMBOLIC” uzstāšanos. Savukārt svētdiena iecerēta kā ciemošanās diena – Kuldīgas apkārtnē un pa ceļam uz Rīgu.

Festivālu galvenie atbalstītāji šogad ir Kuldīgas pilsētas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds, un tas tiek rīkots sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju tīkla „Stāstu bibliotēkas” ietvaros.
Festivāls „Ziv zup” tiek rīkots kopš 2006. gada. Tas bija pirmais stāstnieku festivāls Latvijā. Šis festivāls aktualizē noteikta reģiona – Kurzemes – valodas bagātību, izlokšņu un dialektu daudzveidību, tiecas aktualizēt stāstu stāstīšanu kā nozīmīgu mantojuma daļu, izceļot pašus stāstu glabātājus, viņu unikālos stāstus un šīs tradīcijas pārmantošanu no paaudzes paaudzē.

Vairāk informācijas:
Guntis Pakalns: tel. 29125869, e-pasts: 1859@inbox.lv
Ina Celitāne: tel. 26428513, e-pasts: inac@inbox.lv

 

Kuldīga un UNESCO
Kuldīga UNESCO kontekstā ir viena no īpašajām vietām Latvijā, kas, sekojot UNESCO idejām un vērtībām, īsteno dažāda veida praksi, lai ar izglītības, zinātnes un kultūras palīdzību vecinātu sabiedrības, kultūras un dabas mantojuma ilgtspējīgu attīstību. Kuldīgas vecpilsēta Ventas senlejā 2011. gadā ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā. Šī vieta ir izcils un unikāls paraugs cilvēka un dabas rādītai kultūrainavai. Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums un Kuldīgas bērnu un jauniešu centrs aktīvi darbojas UNESCO Asociēto skolu projekta skolu tīklā. Kuldīgas novadā ir bagātīgs nemateriālais kultūras mantojums. Tajā atrodas arī daļa suitu kultūrtelpas, kas 2009. gadā tika iekļauta UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma, kam jānodrošina neatliekama saglabāšana, sarakstā. Kuldīgā atrodas arī viena no 33 UNESCO LNK tīkla „Stāstu bibliotēkas” dalībniecēm – Kuldīgas Galvenā bibliotēka.