Gruzijas ģenerālsekretāres vizīte

2011-12-17 01:05

13.decembrī RCB Bišumuižas filiālbibliotēkā viesojās UNESCO Gruzijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Ketevana Kandelaki. Ārzemju viešņa tika sagaidīta ar lielu interesi, siltiem sveicieniem un gardām, mājās ceptām piparkūkām. Vizītes mērķis bija iepazīties ar UNESCO LNK iniciatīvu „Stāstu bibliotēkas” un tās norisi bibliotēkās, kā arī Bišumuižas filiālbibliotēkas piemēru.

Piemēri un bildes par neskaitāmajiem stāstu pasākumiem, kas divu gadu ietvaros jau aizvadīti „Stāstu bibliotēku” dalībbibliotēkās, iespaidoja Gruzijas ģenerālsekretāri. Viņa bija pārsteigta par stāstu pasākumu dažādību, dalībnieču iedvesmu un pašiniciatīvu, un augstu novērtēja iniciatīvas mērķi, uzsverot, ka to ir vērts nest starptautiski. Ketevana Kandelaki atzina, ka Gruzijā publisko bibliotēku darbība nav izvērsta un bibliotēkas nav novērtējušas to lomu, ko tās var veikt kā vietējās kopienas vienotājas un saliedētājas.

Gruzijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Ketevana Kandelaki viesojas Latvijā starptautiskās UNESCO nacionālo komisiju sanāksmes ietvaros, kas norisinājās Rīgā no š.g. 7-10.decembrim. Sanāksme vienoja 15 nacionālo komisiju pārstāvjus un tajā galvenā uzmanība tika pievērsta jautājumiem par UNESCO nacionālo komisiju ieguldījumu organizācijas darbībā un tās programmu īstenošanā dalībvalstīs. 

Sanāksmē UNESCO dalībvalstu nacionālo komisiju vadītāji un speciālisti sprieda par UNESCO izglītības programmām un valstu pieredzi saistībā ar 2005. gada Konvenciju par kultūras izpausmju daudzveidības aizsardzību un veicināšanu un tās īstenošanu valstu kultūrpolitikās, UNESCO izglītības programmu aktualitāti un īstenošanu Eiropā, kā arī savstarpējo sadarbību Eiropas nacionālo komisiju ietvaros, kā arī ar nacionālajām komisijām ārpus Eiropas.