Aizvadīts trešais Zemgales stāstnieku festivāls “Gāž podus Rundālē!”

2014-09-30 01:30

No šī gada 26.-28.septembrim Rundāles novada Saulaines ciematā norisinājās trešais Zemgales stāstnieku festivāls “Gāž podus Rundālē!”. To rīkoja Pilsrundāles bibliotēka, viena no UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) tīkla “Stāstu bibliotēkas” dalībniecēm, sadarbībā ar UNESCO LNK, Rundāles novada pašvaldību un ar Valsts Kultūrkapitāla Fonda atbalstu.

 Festivāla pirmajā dienā dalībnieki devās pie Sēmes Pasaku raganas, kur guva jaunas un radošas idejas, lai pasaka un stāsti kļūtu daudz interesantāki un saistoši kā pieaugušajiem, tā arī bērniem. 

 


Ciemojoties Pasaku mājā, festivāla dalībniekiem bija iespēja katram pagatavot savu Pasaku rūķi un nobaudīt uz ugunskura gatavotu Pasakainu zupu.

 

 


Pa ceļam uz festivāla galveno norises vietu, festivāla dalībnieki viesojās arī Džūkstes pasaku muzejā, kas veltīts izcilajam latviešu pasaku krājējam A. Lerhim-Puškaitim un pasakām.

 


Rundāles novada Saulaines pirmskolas izglītības iestādē „Mārpuķīte” viena no aktīvākajām UNESCO LNK tīkla dalībniecēm, Inguna Radziņa, bērniem vadīja atraktīvu radošo darbnīcu „Brīnumainais leļļu maiss” ar pašas darinātām lellēm un stāstiem.

 


Festivāla dalībnieki viesojās arī Saulaines Profesionālās vidusskolas muzejā, kas rosināja uz jaunības un skolas laiku stāstiem.

 


Tika izveidota arī sava Kaucmindes skaistā, baltā skolas roze.

 


Pirmās festivāla dienas noslēgumā tika rīkots pasākums „Jaunības dienu stāsti kopā ar folkloras kopu „Dimzēns”".

 


27. septembrī svinīgajā festivāla atklāšanā piedalījās Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

 Uzstājās arī Eva Reinfelde ar R.Blaumaņa „Gudra Ediņa”.

 


Par Eiropas stāstiem Grundtvig projektu ietvaros, kā arī stāstniecības aktivitātēm Vidzemē stāstīja Vidzemes kultūras un mākslas biedrība "Haritas" pārstāve Solveiga Boicova.

 Par darbu ar stāstiem Zemgalē stāstīja Dobeles novada Centrālā bibliotēkas pārstāve Inta Tuza.

 Par pasakām un stāstiem Džūkstē stāstīja Džūkstes Pasaku muzeja vadītāja Regīna Jefremova.

 Lekciju „Ornaments. Raksts. Zīme. Nozīme” vadīja jostu audēja, folkloriste Inese Krūmiņa.

 


Par savu pieredzi ar dzīvesstāstiem stāstīja arī pazīstamais radio žurnālists, rakstnieks, Sirdslietu aģentūras aģents Dzintars Tilaks.

 


Festivāla dalībnieki ar saviem stāstiem par kāpostiem uzstājās Svitenes kāpostu svētkos.

Stāstniekus Svitenē sagaidīja arī īpašā Zemgales stāstnieku norāde.

 


Pēc kāpostu svētkiem festivāla dalībnieki viesojās arī mājā „Dimzēni”, kur iepazinās ar Ārijas Nākmanes privātkolekciju.Viesošanās privātajā muzejā neiztika arī bez tematiskiem stāstiem par senlietām

 


Pēc bagātīgas stāstu dienas festivāla dalībnieki viesojās Baltajā mājā, lai ar stāstiem un dančiem palīdzētu kurināt melnās keramikas cepli.

 

Podi nogāzti! Ceram tos gāzt arī 2015. gadā!