Radošās darbības nedēļa "Stāstu bibliotēkās"

2013-04-28 20:03

 

Radošās darbības nedēļa noritēja no šī gada 22. līdz 28. aprīlim, un šogad radi!2013 aicināja apzināt radošumu mērķtiecīgā darbībā un izmantot to, lai risinātu sabiedrībai svarīgus problēmjautājumus un radītu pievienoto vērtību.

 

 

Radošās darbības nedēļas laikā, kas no šī gada 22. – 28. norisinājās visā Latvijā, Gaujienas bibliotēkā tika rīkots stāstu pasākums „Gaujiena – toreiz un tagad“ –  fotoprezentācija  „Jāņa Egles Gaujiena senajās bildēs“ , kurā gaujienieši stāstīja par bildēs redzamajiem cilvēkiem un notikumiem. Šajā nedēļā tika rīkota arī radošo darbu – dzejoļu/eseju – konkursa „Toreiz un tagad” izsludināšana, kurā piedalīties tika aicināti gan skolēni, gan pieaugušie. Visas radošās nedēļas laikā ikviens interesents varēja iepazīties ar izstādi „Gaujiena laiku lokos”, kurā ikvienam bija iespēja aplūkot grāmatas, kurās ir informācija par Gaujienu – vēsturi, notikumiem, cilvēkiem.

 

 

Radošās darbības nedēļa radi!2013 Limbažu Bērnu bibliotēkā sākās ar Limbažu 3. pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņu kopīgi veidotu un stāstītu "Raibo pasaku". Limbažu TV video sižets par šo pasākumu pieejams šeit.

 

 

Ventspils bērnu bibliotēkā notika UNESCO "Stāstu bibliotēkas" pasākums „Tā viš bi" radi!latvija sākumskolas skolēniem. Tā bija tikšanās ar Ventspils stāstnieci un folkloristi Āriju Klēveri, lai parādītu bērniem, ka ir ne tikai rakstītā vēsture (piemēram, grāmatās), bet arī mutvārdu vēsture - kurā ar brīnišķīgiem stāstiem par dzīvi senākos laikos var pastāstīt mūsu vecmāmiņas, vecvecmāmiņas.