29. aprīlī "Stāstu bibliotēku" seminārā piedalīsies stāstniece no Spānijas

2013-04-28 22:56

 

29. aprīlī no plks. 11.00 Eiropas Savienības mājā Rīgā, Aspazijas bulvārī 28 norisināsies UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) iniciatīvas – bibliotēku tīkla „Stāstu bibliotēkas” seminārs. Tas veltīts starptautiskajai pieredzes apmaiņai un pasākumiem Latvijā. Seminārā piedalīsies izcila stāstīšanas tradīcijas kopēja un eksperte Susana Tornero no Spānijas. Viņa dalīsies savā pieredzē par darbu ar bibliotēkām, kā arī vadīs meistarklasi par stāstu stāstīšanu.

 

Seminārā piedalīsies arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mācību centra mācību koordinatore Iveta Krūmiņa, kas informēs par turpmākām sadarbības iespējām „Stāstu bibliotēku” tīkla ietvaros. Dalībnieki tiks informēti arī par Eiropas Savienības mūžizglītības programmas „Grundtvig” mācību partnerības projekta „Grand- treasures” ietvaros notikušo piekto sanāksmi, kas no 22. – 26. martam norisinājās Pērnavā, Igaunijā. UNESCO LNK ir viena no partnerorganizācijām, kas ir iesaistījusies šī projekta īstenošanā ar iniciatīvu „Stāstu bibliotēkas”, lai veicinātu starptautiskās prakses īstenošanu Latvijas mutvārdu tradīcijas saglabāšanā.

 

UNESCO LNK tīkls „Stāstu bibliotēkas” ir īpaša Latvijas bibliotēku sadarbības un pieredzes apmaiņas platforma, kuras ietvaros tiek īstenotas kultūras mantojumam un stāstniecības tradīcijām veltītas aktivitātes. Tīkls izveidots 2009. gadā ar mērķi veicināt stāstīšanas tradīciju kā nemateriālā kultūras mantojuma nozīmīgas daļas pārmantošanu Latvijā.

 

Šī gada 1. jūnijā plānota UNESCO LNK tīkla „Stāstu bibliotēkas” paplašināšana, kurā ikviena Latvijas bibliotēka tiks aicināta iesniegt pieteikumus dalībai šajā tīklā.

 

Vairāk informācijas par Spāņu stāstnieces darbību:

https://www.susanatornero.com/eng/index.html
 

Informācija par projektu „Grand- treasures” pieejama šeit: https://grandtreasures.webnode.cz/