„Brīvības iela cauri gadsimtiem” – tikšanās ar mākslas vēsturnieku Gunāru Armanu

2014-10-06 19:59

16. oktobrī plkst. 17.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/52, 2.stāvā) notiks tikšanās ar Gunāru Armanu, mākslas vēsturnieku, bijušo Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pieminekļu aizsardzības inspektoru. Gunārs Armans ir lielisks stāstnieks, kas apveltīts ar patiesi plašām zināšanām par Rīgas namu un ielu vēsturi. Viņa atlasītajos vizuālajos materiālos ieraudzīsim pavisam citādu Rīgu, kāda tā izskatījās 19., 20. un nu jau arī 21. gadsimtā, savukārt Armana kunga aizrautīgais stāstījums ļaus pilnībā iztēloties agrākās Rīgas veidolu un pamanīt nepelnīti aizmirstas pilsētvides detaļas.

 

Rīgas Centrālā bibliotēka 2014.gadā rīko akciju pieaugušajiem lasītājiem "Bibliotēka Rīgai", kas veltīta Rīgai – Eiropas kultūras galvaspilsētai 2014. Oktobra temats ir „Pilsētas nami un ielas”. Savukārt, oktobra vidū, no 13. līdz 19. oktobrim jau ceturto gadu Latvijā norisināsies UNESCO nedēļa. Tajā ikviens, īpaši skolas, bibliotēkas, atmiņas institūcijas un dažādas organizācijas aicinātas iepazīt kultūras mantojumu, kas iekļauts kādā no UNESCO starptautiskajiem vai nacionālajiem sarakstiem. To var darīt caur personisko pieredzi vai citu cilvēku atmiņām, stāstiem un leģendām. Pateicoties tam, ka Rīgas Centrālās bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļa kopš šī gada ir UNESCO LNK tīkla „STĀSTU BIBLIOTĒKAS” pilntiesīgs dalībnieks, bibliotēkas aktivitātēs šogad vērojama tendence pievērsties padziļinātai Brīvības ielas izpētei, kur liela uzmanība pievērsta tieši stāstiem par Brīvības ielu un tās apkaimi. Februārī bibliotēkā notika pasākums „Brīvības ielas garumā”, kurā pazīstamā televīzijas raidījuma „Ielas garumā” vadītāja Lilita Eglīte stāstīja par saviem iespaidiem, kas radušies filmējot raidījumus par Brīvības ielu. Savukārt, aprīlī kopā ar ainavu arhitekti Helēnu Gūtmani un „Radi Rīgu!” kuratoru komandu meklējām Brīvības ielas brīvības komplektu.

 

Šoreiz atgriezīsimies pagātnē, laikā, kad Brīvības ielu vēl veidoja divstāvu koka ēkas, ko pamazām nomainīja šobrīd redzamie slavenu arhitektu projektētie nami, uzzināsim, kuri pilsētvides objekti visilgāk vēro garām skrienošos ļaudis, vecajos attēlos ieraudzīsim vēsturiskus pieminekļu atklāšanas brīžus, kā arī iemācīsimies paskatīties uz Rīgu ar citām, vēsturi zinošām un pētošām, acīm.

 

Gaidīsim Brīvības ielas un tās apkaimes iedzīvotājus un interesentus 16. oktobrī plkst.17.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā, Brīvības ielā 49/53, 2. stāvā!